Kategórie      

Victoria Arduino


"Kávovary VICTORIA ARDUINO sú ručne vyrábané, to sa však neprejavuje na ich dostupnosti."Kávovary Victoria Arduino sú dnes symbolom kávovej histórie ako talianskych, tak i európskych zvykov a kultúry. Keď spomenieme Victoria Arduino, v pozadí mysli sa nám nevyvrátiteľne musí vybaviť literatúra, umenie či spoločnosť, pretože Victoria Arduino je a bola symbolom miest, kde sa tvorilo. Symbol znamená "spojenie". Symbol je čímsi, čo vytvára identitu, hodnotu. Čo teda Victoria Arduino symbolizuje? Krásu, eleganciu, rafinovanosť, exkluzivitu, jedinečnosť, spoločnosť, elitárstvo, kvalitu a dokonalosť.

Prvý kávovar Victoria Arduino uzrel svetlo sveta v roku 1905, kedy Pier Terézie Arduino, vynálezca, inžinier, ale najmä inovátor, ktorý sa snažil (úspešne) "spojiť" klasiku, modernosť, štýl a potešenie v jedno, premýšľal kam sa svet kaviarní uberá, po tom, čo na trh prišli prvé espresso kávovary.

Pier, dovoľujeme si ho tak familiárne nazvať, vedel, že musí vytvoriť espresso kávovar, ktorý ešte nikto nevynalezl.Problém prvých espresso kávovarov bol v náročnosti užívaní, čo sa prejavovalo na dĺžke prípravy espressa. Pier pochopil, že ústredný problém je bojler na vodu. Po mesiacoch snahy mu bol udelený patent a na svet prišiel prvý kávovar s názvom Victoria (víťaztvo). Nepovažoval to však za svoje víťazstvo, ale za víťazstvo Talianska, pretože myšlienka prichádzala postupne z rôznych kútov Talianska. Roky testovanie Victorie viedli k zlepšeniam a v roku 1910 sa začalo s jeho "masovou" výrobou.


V 21. storočí patrí Victoria Arduino pod spoločnosť Nuova Simonelli, ktorá k tradícii pripojila najmodernejšie technológie a tak vytvorila maximálnu možnú pridanú hodnotu kávovarov Victoria Arduino. V roku 2005, pri príležitosti stých narodenín, bol uvedený na trh kávovar Venus Century. Prvý vyrobený kus s označením "000" bol darovaný pápežovi Benediktovi XVI.


V roku 2013 uviedla spoločnosť na trh kávovar BLACK EAGLE (VA388), ktorý disponuje technológiou T3 (stabilizácia teploty vody), ktorá sa používa na Majstrovstvá sveta baristov (WBC) v posledných rokoch.

V apríli 2015 priniesla na trh Victoria Arduino kávovar VA388 i s gravimetrickou technológií. Jedinečný dizajn a bezkonkurenčné technológia priniesla spoločnosti úspech v spolupráci s najväčšími sieťami kaviarní sveta, a tiež vo forme zmluvy na sponzoring Majstrovstvá sveta baristov (WBC), čím Nuova Simonelli "naťahuje šnúru" spolupráca s WBC na 9 rokov po sebe! 

Oficiálny cenník Victoria Arduino


Oficiálny cenník Victoria Arduino HeritageCopyright 2020 - 2022 © amicomp1

Kontrola plnoletosti

Vstupujete na stránky s predajom alkoholických nápojov.

Máte 18 a viac rokov?